sobota, 11 listopada 2017

Kronika

20 października – już po raz drugi w ostatnich latach – gościłem w Lubinie. Spotkanie autorskie pt. „Prywatna historia poezji”, zorganizowane w ramach cyklu Salezjański Kociołek Kultury, poprowadził Zbigniew Rudnicki.

W katalogu Instytutu Książki na 69. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie „Books from Poland 2017” znalazła się nota o „Epigonii” autorstwa Justyny Chłap-Nowakowej oraz wiersze „Dawni poeci” i „Ars poetica” w przekładzie na angielski Piotra Florczyka.

26 września w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się promocja albumu autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego „Anna Walentynowicz 1929–2010”. Podczas spotkania odczytałem otwierający publikację wiersz „Pani Cogito”.

3 sierpnia w Starym Sączu odbył się mój wieczór autorski „Cóż po poecie w czasie marnym”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach VIII Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego „Idee – Człowiek – Filozofia”.

Wiosną i latem z inicjatywy MKiDN przewodniczyłem grupie roboczej ds. ustanowienia roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Posiedzenia odbywały się w gmachu Biblioteki Narodowej w Warszawie. Sejm RP przyjął przygotowaną przez nas uchwałę przez aklamację 27 października.