środa, 15 stycznia 2014

„Listy z podziemia” w księgarniach internetowych

Gdzie kupić moją najnowszą książkę?

Cztery miesiące po premierze „Listy z podziemia” są dostępne w większości księgarń internetowych. Polecam zwłaszcza solidne, wielokrotnie sprawdzone księgarnie:

poczytaj.pl
bonito.pl
aros.pl

W każdej z nich można również zamówić mój autorski wybór poezji „Oda do śliwowicy i inne wiersze z lat 1992-2012” (zawiera m.in. przedrukowane w całości tomy „Imago mundi” i „De profundis”).„Listy z podziemia” - obszerny wybór felietonów opublikowanych w tygodniku „Gazeta Polska” w latach 2011-2013. Kronika doświadczeń polskiej duszy po tragedii smoleńskiej, sprzeciw wobec systemu III RP i osobiste świadectwo wiary w wolną Polskę.

ANDRZEJ NOWAK: W dziedzictwie polskiej kultury, w którym dzisiejsi odnowiciele tradycji stalinowskiej chcą widzieć tylko złom żelazny i głuchy śmiech pokoleń, Wojciech Wencel odnajduje wszystkie istotne znaczenia. Te, które ocalają godność, wywołując naszą wspaniałą niezgodę na zniewolenie i na zapomnienie.

SŁAWOMIR CENCKIEWICZ: Mam wrażenie, że Wencel przeszedł długą, bardzo długą drogę, którą zresztą wciąż kroczy... Dokąd? Do Polski Pani Cogito - Anny Walentynowicz, Jana Lechonia i Kazimierza Wierzyńskiego, którą sobie wyobraził, poukładał w myślach, którą kocha, za którą tęskni, a która jest jakby coraz dalej. Ale wierzy w Nią, że znów będzie, że powstanie.

ELŻBIETA MORAWIEC: Ta niewielka książka stawia każdemu czytelnikowi bardzo ważne pytania: kim jesteś, kim chcesz być? Jest jak rachunek sumienia. I jak haust czystego powietrza, wiatr od morza, wiatr z Kaszub, małej ojczyzny poety, której dzieje nierozerwalnie splatają się dla Wencla z polskością.