piątek, 30 września 2011

Nominacja do nagrody TOTUS

„Za twórczość poetycką, łączącą w oryginalny sposób chrześcijański uniwersalizm i głębię rozumienia tajemnicy życia z opiewaniem małej ojczyzny, a także twórczą publicystykę.”

29 września podczas konferencji prasowej w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie ogłoszono nominacje do nagrody TOTUS przyznawanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nagroda została ustanowiona w roku 2000 „dla docenienia dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do podkreślenia wartości człowieka”. Wręczana jest corocznie w przeddzień Dnia Papieskiego w czterech kategoriach: za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, pracy charytatywnej, propagowania nauczania Jana Pawła II oraz działalności medialnej dla upamiętnienia postaci bp. Jana Chrapka.

TEGOROCZNE NOMINACJE W KATEGORII „OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ”:

prof. Stefan Sawicki – nominowany za wieloletnią, skuteczną i wielokształtną naukową służbę poezji Cypriana Kamila Norwida – jednemu z największych skarbów polskiej kultury.

Michał Lorenc – nominowany za tworzenie wybitnej muzyki filmowej, a także w szczególny sposób za dzieło „Missa Magna Beatificationis” stworzone w hołdzie Ojcu Świętemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Wojciech Wencel – nominowany za twórczość poetycką, łączącą w oryginalny sposób chrześcijański uniwersalizm i głębię rozumienia tajemnicy życia z opiewaniem małej ojczyzny, a także twórczą publicystykę.

Gala finałowa odbędzie się 8. października w Zamku Królewskim w Warszawie.